Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Zastosowanie telefonii IP w administracji publicznej

Rozwiązania informatyczne mają nie tylko unowocześnić administrację publiczną, ale również zmniejszyć koszty jej funkcjonowania. Wielu placówkom udało się znacząco obniżyć wydatki dzięki wdrożeniu systemu komunikacji opartej na IP.

więcej

 

Jaki pułap osiągnie ePUAP w 2013 roku

W roku 2012 nie nastąpiły żadne zauważalne zmiany w funkcjonowaniu ePUAP i profilu zaufanego. Trwały natomiast liczne prace organizacyjne, które mają przyczynić się do rewolucyjnej zmiany platformy. Czy planowane inwestycje przyniosą dobry skutek?

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2013

Bezpieczeństwo Sieci, czyli świat w erze post-PC

Cyberprzestrzeń ewoluuje wraz z postępem technologicznym. Rzeczony postęp okupiony jest jednak wzrostem liczby zagrożeń, gdyż każdy ustanowiony ład znajduje zagorzałych przeciwników. Przyjrzyjmy się strukturze zagrożeń czyhających na użytkowników internetu.

więcej

 

Ciasteczka za zgodą użytkownika

22 marca 2013 roku wejdzie w życie nowelizacja prawa telekomunikacyjnego, która dostosowuje polskie prawo do przepisów unijnych. Nowela nakłada na podmioty nowe obowiązki związane z używaniem plików cookies.

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2013

Urzędnik wirtualny nie w pełni sprawny

Wirtualni doradcy cieszą się popularnością. Te wykorzystujące możliwości sztucznej inteligencji aplikacje mogą wywołać prawdziwą rewolucję – uczynić komunikację z administracją publiczną łatwą i przejrzystą. Trzeba tylko wiedzieć, czego oczekują petenci i urzędnicy.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej