Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Welliot City

Projekt Welliot, powołany do życia przez firmę Ediko, zainteresuje spółki odpowiedzialne za transport publiczny. Pierwszym efektem prac projektowych jest urządzenie Welliot City, które wykorzystuje technologię e-ink, aby wyświetlać pasażerom komunikacji miejskiej na przystankach tramwajowych i autobusowych takie informacje, jak rozkład jazdy, trasy pojazdów, przewidywany czas ich przyjazdu czy mapę miasta.

Ink Time Table
Ink Time Table

E-papier to technologia stosowana przede wszystkim w czytnikach e-booków. Wykorzystuje ona specjalne kapsułki, które potrafią reagować na przyłożone do nich napięcie, zmieniając wyświetlany kolor. Ekranom e-inkowym zdecydowanie bliżej do tradycyjnego papieru niż do monitorów OLED czy LCD, głównie dlatego, że wyświetlany na nich obraz jest monochromatyczny. Nadaje się on idealnie do wyświetlania treści pisanej. Niedawno na tę technologię postawiła także spółka Tramwaje Warszawskie. Jej celem jest usprawnienie systemu informacji dla pasażerów poprzez wyposażenie przystanków w nowoczesne, elektroniczne rozkłady jazdy wykorzystujące technologię e-ink.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej