Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

AOC Q2790PQU

Matryca IPS o przekątnej 27 cali, rozdzielczość 2560 × 1440 pikseli, redukcja migotania obrazu, 100-procentowe pokrycie palety barwnej sRGB i ekonomiczny tryb działania, pozwalający zaoszczędzić do 60% energii elektrycznej, to główne cechy nowego monitora z serii 90 firmy AOC.

Monitory

W lipcu br. firma AOC zaprezentowała cztery modele monitorów z serii 90: I2490VXQ i I2490PXQU oferujące przekątną 24 cale i rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli), a także I2790VQ oraz I2790PQU, które mają tę samą rozdzielczość, ale o 3 cale więcej. Producent zapowiedział jednak, że na rynku pojawi się jeszcze model o rozdzielczości Quad HD (2560 × 1440 pikseli). I rzeczywiście, od września dostępny jest zapowiadany przez AOC monitor Q2790PQU o przekątnej 27 cali. W najnowszej propozycji producenta z Tajwanu zastosowano matrycę IPS o 100-procentowym pokryciu palety barw sRGB i 90-procentowym pokryciu palety NTSC. Monitor dysponuje podstawą z regulacją pochylenia, wysokości, obrotu oraz trybem portretowym (pivot). Dla łatwiejszego zarządzania okablowaniem w Q2790PQU złącze DisplayPort, D-SUB oraz dwa porty HDMI wyprowadzono prostopadle do blatu biurka. Jest to szczególnie pomocne w przypadku zawieszenia monitora na uchwycie VESA zaraz przy ścianie. Monitor wyposażono w hub USB 3.0, gniazdo Kensington Lock oraz funkcję Flicker Free, która redukuje migotanie wyświetlanego obrazu. W celu obniżenia zużycia energii elektrycznej w monitorze zaimplementowano tryb Eco. Dynamicznie dostosowuje on ustawienia ekranu do wyświetlanych treści.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej