Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Zyxel NWA1302-AC

Nowe urządzenie firmy Zyxel Communications ma wbudowany punkt dostępowy oraz przełącznik gigabitowy z PoE, który może zasilać np. urządzenia VoIP. Sprzęt nie wymaga stosowania dodatkowego przełącznika sieciowego, a jego instalacja jest łatwa i możliwa w dowolnym miejscu: na ścianie, suficie lub pod biurkiem.

Punkty dostępowe

Model NWA1302-AC przeznaczony jest dla małych i średnich organizacji. Urządzenie zostało wyposażone w usługę NebulaFlex i może być sterowane z poziomu interfejsu WWW lub za pomocą platformy zarządzania chmurą Nebula (w ramach bezpłatnej licencji). W trybie niezależnym NWA1302-AC obsługuje ruch autonomicznie, a w razie potrzeby wystarczy przełączyć urządzenie w tryb zarządzania z chmury. Punkt dostępowy można zainstalować na ścianie, w puszce montażowej, na biurku lub w niewidocznym miejscu pod stołem – bez utraty siły sygnału. Do montażu nie są potrzebne żadne dodatkowe komponenty, a sama instalacja zajmuje zaledwie kilka minut. Wbudowane porty Ethernet oraz porty PoE umożliwiają zasilanie oraz komunikację z innymi urządzeniami w pomieszczeniu, takimi jak telefony IP. Konstrukcja NWA1302-AC obejmuje moduł inteligentnej anteny (2x2 MIMO smart antenna), odporność na zakłócenia 3G/4G oraz elementy o niskim poziomie szumów. Ponadto urządzenie Zyxela zostało wyposażone w unikalną technologię RF-first, która optymalizuje konstrukcję każdego elementu sprzętowego odpowiadającego za częstotliwość radiową oraz ma zapewniać maksymalny zasięg i wyższy transfer danych. Dodatkowo technologia kształtowania wiązki pozwala uzyskać odpowiedni kierunek transmisji sygnału.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej