Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Sierpień 2008 »

Zagadki w licencjach Microsoftu

LICENCJE | To, co wolno – lub nie – zrobić z programem komputerowym, z którego korzystamy, powinniśmy mieć w małym palcu. Jednak te informacje są ukryte w labiryntach licencji i nie zawsze łatwo je znaleźć, a jeszcze trudniej zrozumieć. Pomagamy zrozumieć tajniki licencji na produkty Microsoftu.

więcej

 

Elektroniczne tablice

SPRZĘT | Projektor, notebook wraz z programem służącym do pokazywania prezentacji oraz biała tablica z zestawem markerów – to podstawowe narzędzia konieczne do przeprowadzenia służbowego zebrania, narady czy szkolenia. Jednak nie są to jedyne środki umożliwiające prezentację – coraz większą popularnością cieszą się bowiem tablice interaktywne.

więcej

 
IT Administracji - Sierpień 2008

Czy doręczać pisma elektronicznie

E-DOKUMENTY | Doręczenie jest czynnością organu administracji publicznej, z którą wiążą się określone skutki prawne. Po zmianach w kodeksie postępowania administracyjnego wynikłych z wydania ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne pismo można doręczyć, wykorzystując w tym celu środki komunikacji elektronicznej.

więcej

 

Przeniesienie do pracy

ŚWIADCZENIA | W sektorze publicznym brakuje specjalistów. Sposobem na częściowe rozwiązanie problemu ma być ich przenoszenie między urzędami. 18 czerwca 2008 r. weszły w życie przepisy pozwalające przesunąć fachowców z jednej miejscowości do innej.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej