Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Sierpień 2013 »

Obligatoryjna przyszłość aglomeracji

Barcelona jest organizatorem listopadowego Smart City Expo. Impreza ma szanse na powodzenie, bo w Hiszpanii, tak jak i w całej Europie, nie brakuje zwolenników inteligentnych miast. Jak będą wyglądały metropolie końca XXI wieku i kto o tym zadecyduje?

więcej

 

Darmowy internet w miastach

Dzięki regulacjom zawartym w tzw. megaustawie bezpłatnym dostępem do stron WWW, poczty elektronicznej, e-administracji, e-bankowości i tym podobnych usług mogą cieszyć się mieszkańcy zarówno wsi, jak i miast wojewódzkich.

więcej

 
IT Administracji - Sierpień 2013

Miasta mądrzeją

Inteligentne miasta uwzględniają i zaspokajają potrzeby zarówno ogółu mieszkańców, jak i pojedynczego obywatela. Przewidują problemy i zawczasu im zapobiegają. Inteligentnych miast jest coraz więcej. W Polsce również.

więcej

 

Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowych

Strony internetowe stają się coraz bardziej skomplikowane. Wykorzystują wiele zaawansowanych technologii, takich jak PHP, bazy danych, skrypty Java, technologie XML czy AJAX, co sprawia, że coraz trudniej zapanować nad bezpieczeństwem witryny.

więcej

 

Darmowe narzędzie do zarządzania siecią

Spiceworks to rozbudowany program do zarządzania środowiskiem IT, który automatyzuje i upraszcza pracę działu informatyki. Aplikacja łączy w sobie moduł helpdesk z narzędziami do inwentaryzacji sprzętu komputerowego i urządzeń sieciowych.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej