Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Artur Pęczak

Darmowe narzędzie do zarządzania siecią

Spiceworks to rozbudowany program do zarządzania środowiskiem IT, który automatyzuje i upraszcza pracę działu informatyki. Aplikacja łączy w sobie moduł helpdesk z narzędziami do inwentaryzacji sprzętu komputerowego i urządzeń sieciowych.

W pełni profesjonalne i darmowe oprogramowanie Spiceworks służy do zarządzania zasobami IT. Integruje w sobie niektóre rozwiązania narzędzi do monitorowania systemów i urządzeń sieciowych oraz rozbudowany moduł helpdesk umożliwiający obsługę zgłoszeń serwisowych wprowadzanych przez pracowników. Platforma Spiceworks oferuje dostęp do bogatej dokumentacji na temat samego programu oraz metod zarządzania środowiskiem IT, która jest tworzona również przez społeczność skupioną wokół tego projektu. Moduł Purchasing umożliwia składanie zapytań ofertowych na zakup oprogramowania i sprzętu IT, jednak w polskich warunkach nie jest on do końca przydatny.

[...]

Autor zawodowo zajmuje się informatyką. Publikuje w magazynach komputerowych i serwisach internetowych.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej