Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Alicja Bar

Miasta mądrzeją

Inteligentne miasta uwzględniają i zaspokajają potrzeby zarówno ogółu mieszkańców, jak i pojedynczego obywatela. Przewidują problemy i zawczasu im zapobiegają. Inteligentnych miast jest coraz więcej. W Polsce również.

Rys. B. Brosz

Od 2007 r. większość ludzi na świecie mieszka w miastach. Z roku na rok liczba mieszkańców miast regularnie i bardzo dynamicznie rośnie. Miasta stoją więc przed wyzwaniem – co zrobić, aby zapewnić mieszkańcom optymalne miejsce do życia? Jak sprawić, że usługi publiczne świadczone będą na zadowalającym poziomie, a kontakt z administracją stanie się łatwy i natychmiastowy? Żeby zrealizować te postulaty, włodarze miast nie mogą stać bezczynnie. Ci, którzy już teraz zaczną wdrażać odpowiednie zmiany, mają szansę stworzyć miasto przyszłości – smart city.

[...]

Autorka z wykształcenia jest politologiem. Interesuje się zagadnieniami dotyczącymi administracji publicznej, nowych technologii i rynku e-commerce.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej