Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Marcin Lisiecki

Z dyskiem i na dotyk

Firma OKI wprowadziła na rynek całkiem nową linię biznesowych kombajnów wyposażonych w kolorową drukarkę LED, skaner z podajnikiem automatycznym oraz – opcjonalnie – faks. W zależności od potrzeb można się zdecydować na jeden z czterech modeli różniących się funkcjonalnością i szybkością pracy. W skład serii MC700 wchodzą modele MC760dn, MC760dnfax, MC770dnfax oraz MC780dfnfax.

Fot. Materiały producenta

Do naszej redakcji trafił egzemplarz demonstracyjny nowej linii drukarek OKI. Otrzymaliśmy również płytę ze sterownikami w wersji PCL6 (ang. Printer Command Language) oraz PostScript3, zabrakło natomiast dodatkowego oprogramowania i narzędzi, które będą oferowane w zestawie dla klienta końcowego. Część z nich można pobrać ze strony producenta. Znajdziemy tam instrukcję obsługi urządzenia zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej oraz dodatkowe poradniki przeznaczone dla administratorów dotyczące szczegółowej konfiguracji, a także książeczkę ułatwiającą rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem drukarki. Niestety, literatura ta nie jest dostępna w języku polskim.

[...]

Autor jest niezależnym dziennikarzem publikującym w magazynach komputerowych. Ma zawodowe doświadczenie w testowaniu sprzętu i oprogramowania komputerowego.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej