Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Stefan Kaczmarek

Zarządzanie ruchem miejskim w Szczecinie

W Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym od grudnia 2012 r. działa System Zarządzania Ruchem, który ma usprawnić miejskie systemy transportowe, poprawić płynność ruchu w aglomeracji oraz zmniejszyć liczbę wypadków i kolizji. Jest to pierwszy tego typu inteligentny system transportowy działający w Polsce.

W ramach Systemu Zarządzania Ruchem (SZR) w aglomeracji szczecińskiej zamontowano pięć dużych i 10 mniejszych tablic elektronicznych, na których są wyświetlane mapki i informacje o aktualnym natężeniu i płynności ruchu, czasie przejazdu, pogodzie i warunkach drogowych, a także zalecenia dotyczące prędkości i tras alternatywnych. SZR działa automatycznie m.in. dzięki włączeniu do systemu sieci kamer ulicznych oraz kamer działających w ramach miejskiego monitoringu i nadzorowanych przez policję.

[...]

Autor od kilkunastu lat publikuje i pracuje jako redaktor w pismach oraz serwisach internetowych poświęconych technologiom teleinformatycznym.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej