Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Grzegorz Grabowski

Zmiany w przepisach dotyczących informatyzacji

Sprawne wykorzystanie technologii informacyjnej przez administrację publiczną wymaga zniesienia barier prawnych. Ustawodawca kolejny raz podjął wyzwanie, zapowiadając dość liczne zmiany przepisów. Jest to krok w dobrym kierunku, ale krok nieduży.

Nowelizacja obejmie nie tylko uinf, ale również trzy inne ustawy1. Opracowywana jest też nowa ustawa, która ułatwić ma załatwianie spraw związanych z działalnością gospodarczą. Czytając uzasadnienie projektu, można dojść do wniosku, że tym razem rozwiązane zostaną wszelkie problemy i utrudnienia, a dzięki zniesieniu ostatnich barier prawnych wreszcie możliwe będzie zbudowanie sprawnej administracji. Tymczasem oczekiwania obywateli rosną. Coraz więcej osób chce się kontaktować z urzędami przez internet i – gdy tylko pojawia się możliwość – takie próby są podejmowane.

[...]

Autor jest ekspertem w dziedzinie zastosowania technologii informacyjnych w administracji publicznej. Uczestniczy w przedsięwzięciach związanych z rozwojem samorządu terytorialnego. Jest autorem wielu publikacji i wystąpień na temat zagadnień związanych z e-government.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej