Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Philips 241B7QUPEB

Aby podłączyć laptop do monitora Philips 241B7QUPEB, wystarczy użyć jednego przewodu USB 3.0. Wyposażony w bardzo wąskie ramki 24-calowy ekran o rozdzielczości Full HD wykorzystuje matrycę IPS o dobrym odzwierciedleniu barw (99% sRGB) i szerokich kątach widzenia.

Monitory

Urządzenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mobilność nie wystarcza i konieczny jest większy, doskonalszy ekran zewnętrzny oraz dodatkowe porty USB. Philips 241B7QUPEB wyposażono w złącze USB 3.0 (upstream) pozwalające zamienić monitor w stację dokującą z aktywnym hubem portów USB. Użytkownik laptopa może szybko przejść z mobilnego trybu pracy do wygodnego korzystania z dobrodziejstwa większego, zewnętrznego ekranu. Do monitora można na stałe podłączyć mysz oraz klawiaturę, co jeszcze bardziej podnosi komfort takiego rozwiązania. Ekran charakteryzuje się współczynnikiem kontrastu na poziomie 1000:1, a jasność podświetlenia ekranu wynosi 250 cd/m². Monitor cechuje bardzo niskie zużycie energii – zaledwie 14,2 W przy normalnym trybie pracy.

Energooszczędności sprzyja zastosowany w urządzeniu czujnik podczerwieni – Philips PowerSensor. W czasie rzeczywistym steruje on jasnością matrycy, sprawdzając, czy użytkownik korzysta z monitora. Zastosowana w prezentowanym modelu matryca IPS obsługuje rozwiązanie Flicker-Free, które redukuje migotanie wyświetlacza i zapobiega szybkiemu męczeniu się wzroku. Można również aktywować tryb LowBlue, ograniczający emisję niebieskiego światła. Kompatybilność Philipsa 241B7QUPEB ze starszymi komputerami gwarantuje analogowe złącze VGA.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej