Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Styczeń 2008 »

Licencje bez tajemnic

PRAWO AUTORSKIE | Choć to właśnie w jednostkach administracji publicznej w dużym stopniu trzeba się liczyć z kontrolą oprogramowania, niewiele pracujących tam osób wie, jak istotne są licencje na programy. Podpowiadamy, jak korzystać z licencji, na co pozwalają i czego się wystrzegać podczas ich użytkowania.

więcej

 

Pamięci NAS – tani sposób na przestrzeń dyskową

ARCHIWIZACJA | Do składowania danych wykorzystywanych na bieżąco w placówkach administracji stosowane są zwykle serwery. Jednak w przypadku plików używanych na co dzień przez małą grupę roboczą znacznie lepszym, i co ważne – niedrogim rozwiązaniem może okazać się pamięć typu NAS.

więcej

 
IT Administracji - Styczeń 2008

Zabezpieczamy serwer poczty w Linuksie

SIEĆ | Serwer poczty Postfix to narzędzie użyteczne i skuteczne pod warunkiem, że jest właściwie chronione. Przedstawiamy, w jaki sposób skonfigurować certyfikaty i program antywirusowy, by zwiększyć bezpieczeństwo serwera poczty.

więcej

 

Prawa do programu komputerowego

PRAWO AUTORSKIE | Czy program stworzony przez informatyka zatrudnionego w placówce publicznej należy tylko do niego? A może autorskie prawa majątkowe przysługują pracodawcy? Podpowiadamy, w jaki sposób twórca programu może zabezpieczyć swoje interesy, aby po stworzeniu systemu na miarę Windows kolejnym Billem Gatesem nie okazał się jedynie pracodawca.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej