Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Styczeń 2009 »

Dylematy e-urzędnika

PRAWO | Dlaczego zmiana sposobu realizacji usług publicznych niesie ze sobą tak wiele problemów? Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy nie można nie zauważyć tak ważnego czynnika, jakim jest sposób tworzenia prawa. Jego wpływ na informatyzację usług publicznych w Polsce jest niebagatelny.

więcej

 

Atomowe biuro

PROCESORY | Czy do sprawnego działania biurowego komputera potrzebny jest superwydajny procesor? Okazuje się, że nie, ponieważ ze wszystkimi zadaniami doskonale radzi sobie tani i energooszczędny CPU o nazwie Atom, wyprodukowany przez firmę Intel.

więcej

 
IT Administracji - Styczeń 2009

Strzeżone dane osobowe

OCHRONA DANYCH | Postęp technologiczny stwarza wciąż nowe zagrożenia ochrony prywatności. Internet jest bowiem nieograniczonym źródłem informacji – także o jego użytkownikach. Zastanówmy się więc nad prawnymi regulacjami przetwarzania danych osobowych, które są umieszczane w Sieci.

więcej

 

Kreskówkowy atak

OCHRONA DANYCH | Od początku funkcjonowania Internetu, hakerzy poszukują luk w zabezpieczeniach systemów informatycznych. To one bywają główną przyczyną wirtualnych incydentów – także włamań do serwerów instytucji i urzędów.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej