Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Trend Micro TippingPoint 8200TX i 8400TX

Firma Trend Micro wprowadziła do oferty dwa nowe urządzenia nadzorujące ruch sieciowy (Next Generation Intrusion Prevention System; NGIPS), które zapobiegają włamaniom do systemu IT. Są to urządzenia należące do rozwiązań typu Threat Protection System, które obsługują ruch sieciowy z szybkością nawet 40 Gb/s.

Next Generation Intrusion Prevention System

Wraz z urządzeniemi TippingPoint 8200TX i 8400TX, opartymi na technologii XGen, Trend Micro oferuje nowy elastyczny model licencjonowania, dzięki któremu można zwiększyć wydajność swoich systemów bezpieczeństwa poprzez zmianę licencji, tak jak ma to zazwyczaj miejsce w rozwiązaniach software’owych, bez konieczności wprowadzania zmian w infrastrukturze sieciowej. Rozwiązania z serii TX zapewniają ochronę przed atakami, wykorzystując dane analityczne udostępniane im w ramach programu Trend Micro Smart Protection Network (SPN) i pozwalają identyfikować i blokować znane, nieznane i nieujawnione dotąd rodzaje ataków, realizując te zadania w czasie rzeczywistym. W nowej serii dodano także możliwość oceny reputacji oraz blokowanie zdefiniowanych przez użytkownika złośliwych adresów URL. Dzięki funkcji Advanced Threat Analysis nowe rozwiązanie umożliwia analizowanie podejrzanych adresów URL także w kontrolowanym środowisku (sandbox) Trend Micro Deep Discovery w celu ich blokowania. Urządzenia zostały przetestowane przez niezależną firmę NSS Labs oceniającą tego typu rozwiązania, która przyznała im status „Zalecane”, zgodnie z wynikami testu 2017 NSS Labs Next Generation Intrusion Prevention Systems (NGIPS). Firma ta oszacowała skuteczność ochrony oferowanej przez urządzenia TippingPoint TX na 99,65%.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej