Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Wrzesień 2009 »

Teleportowani do urzędu

BADANIA | Czy nowoczesne rozwiązania IT mogą zmienić administrację publiczną? A jeśli tak – to w jakim stopniu? Nad tymi pytaniami zastanawiali się studenci polskich uczelni podczas projektu badawczego zorganizowanego przez Polską Akademię Nauk. Prezentujemy najciekawsze wnioski z badań.

więcej

 

Tańsze drukowanie

PORADY | Kryzys ekonomiczny, który zawitał do większości krajów świata, sprawił, że większość firm, a także instytucji budżetowych, w tym urzędów, zaczyna rozglądać się za różnego rodzaju oszczędnościami. Spore możliwości kryją się w dziedzinie druku.

więcej

 

Cymes biuletyn

WWW | Do prowadzenia Biuletynu Informacji Publicznej zobowiązane są wszystkie organy władzy. Publikator ten powinien być jednak wykonany przy użyciu systemów i oprogramowania zgodnego z wymogami prawa. Sprawdzamy, czy warunki te spełnia popularny CMS Joomla!

więcej

 
IT Administracji - Wrzesień 2009

Ocalić od skasowania

ARCHIWA | Zgodnie z polskim prawem, niektóre dokumenty po zakończeniu swojej urzędowej drogi trafiają do archiwum państwowego. Podobna zasada dotyczy również dokumentacji prowadzonej w postaci elektronicznej.

więcej

 
IT Administracji - Wrzesień 2009

Skazani na dozór elektroniczny

WIĘZIENNICTWO | We wrześniu wejdzie w życie ustawa urzeczywistniająca w naszym kraju ideę elektronicznego dozoru skazanych, przy wykorzystaniu bransolet zakładanych na rękę lub nogę. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy systemem ma zostać objęta grupa 500 przestępców.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej