Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Marcin Lisiecki

Za darmo do urzędu

W internecie łatwo można znaleźć darmowe odpowiedniki wielu drogich aplikacji. Niestety, często nie można z nich korzystać w celach komercyjnych, a więc także w publicznych instytucjach. Przedstawiamy przydatne programy, których licencja nie wprowadza takiego ograniczenia.

Windows Repair Toolbox 1.9.1.1

Ta specyficzna aplikacja ułatwi pracę każdemu administratorowi, gdyż zapewnia szybki dostęp do wielu popularnych narzędzi (część z nich trzeba wcześniej pobrać z internetu po kliknięciu na odpowiedni przycisk). Za jej pomocą pozbędziemy się problemów z działaniem systemu Windows. Dzięki temu programowi możliwa jest diagnostyka i monitorowanie sprzętu i systemu, optymalizacja, wykonywanie backupu i przywracanie, usuwanie niepotrzebnych programów i składników systemu, walka z malware, skanowanie dysków oraz korzystanie z narzędzi naprawczych. Dużą zaletą programu jest czytelny interfejs i niewielkie rozmiary aplikacji. W głównym oknie Windows Repair Toolbox widoczne są skróty do narzędzi pogrupowane na kategorie: Hardware, Useful Tools, Repairs, Backup&Recovery, Windows i Uninstallers. Na kolejnych zakładkach znajdziemy dodatkowe narzędzia do monitoringu czy walki ze złośliwym kodem. Warto dodać, że sama aplikacja oferuje tylko podstawowe narzędzia, a pozostałe możliwości dają nam produkty innych, niezależnych producentów, do których mamy błyskawiczny dostęp. Co ważne, wszystkie narzędzia pobierane za pomocą Repair Toolboxa nie wymagają instalacji. Nie musimy ich też sami szukać w Sieci. Program dostępny jest także w wersji przenośnej, dzięki czemu możemy umieścić go na nośniku USB i uruchamiać na dowolnych stacjach roboczych, a wbudowany notatnik pozwala na dokumentowanie naszych działań, np. napraw. Aby jednak pobrać nowe narzędzie, konieczna jest łączność z internetem, a maszyna, na której zamierzamy uruchomić program, musi mieć zainstalowane środowisko .NET Framework w wersji nie starszej niż 4.0.

Systemy: Windows XP+
Portable/64 bit: tak/nie
windows-repair-toolbox.com

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej