Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Zebra ZQ600-HC

Nowe drukarki etykiet z serii ZQ600-HC wyposażone zostały w system operacyjny Link-OS oraz zestaw narzędzi programistycznych Print DNA. Dzięki temu, jak przekonuje producent, zespoły ds. IT w placówkach służby zdrowia mogą zapewnić lepsze zabezpieczenia, łatwiejszą integrację drukarek i uproszczone zarządzanie zdalne.

Drukarki etykiet

Przenośne drukarki ZQ600-HC ułatwiają pracownikom placówek opieki zdrowotnej etykietowanie próbek medycznych na dużą skalę. Zastosowanie tych urządzeń ma pomóc ograniczyć ryzyko błędów identyfikacyjnych i diagnostycznych. Obudowa wykonana jest z plastiku odpornego na częste stosowanie roztworów dezynfekujących używanych do odkażania urządzeń, a kolorowy wyświetlacz umożliwia szybką identyfikację alertów, sprawdzenie stanu drukarki i obsługę błędów. Drukarki obsługują Wi-Fi i są wyposażone w nowoczesne zabezpieczenia. Jedną z aplikacji w zestawie Print DNA jest Print Secure. Ten bezpłatny program upraszcza konfigurację urządzeń i umożliwia blokowanie nieautoryzowanego dostępu. Z kolei Print Touch, który korzysta z technologii Near Field Communication (NFC), pozwala na natychmiastowe parowanie drukarek z urządzeniami mobilnymi z systemem Android oraz na uruchomienie strony internetowej i aplikacji oferujących wsparcie klienta. W drukarkach wykorzystywane są etykiety IQ Color Specimen Collection Labels firmy Zebra, które automatyzują proces identyfikacji próbek, eliminując konieczność ręcznego oznaczania etykiet markerem, co pozwala uniknąć błędów. Etykiety spełniają normy dotyczące formatu etykiet pobranych próbek instytutu Clinical Laboratory Standard Institute (CLSI).

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej