Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Fujitsu Esprimo G558

Ważący zaledwie 800 g komputer firmy Fujitsu można zamocować na monitorze, pod biurkiem lub na ścianie. Niewielki rozmiar urządzenia nie oznacza gorszej wydajności. Komputer może się pochwalić dobrymi parametrami dzięki zastosowaniu najnowszych procesorów Intela ósmej generacji, możliwości instalowania dysków SSD PCIe w formacie M.2 o pojemności do 1 TB oraz nawet do 32 GB pamięci RAM DDR4.

Najwyższym procesorem, na jaki możemy liczyć w Fujitsu Esprimo G558, jest Core i7-8700T. Ten sześciordzeniowy i dwunastowątkowy procesor poradzi sobie z obsługą nie tylko programów biurowych, ale również bardziej wymagających aplikacji (za sprawą trybu turbo taktowanie może zostać zwiększone do poziomu 4000 MHz, a do tego dochodzi spora pamięć podręczna trzeciego poziomu – aż 12 MB). W większości zgodne z urządzeniem są też procesory Core i3 i Core i5 z serii T oraz wybrane Pentiumy. Komputer wspiera do 32 GB RAM DDR4-2666 w dwóch slotach SO-DIMM. Możliwy jest montaż dwóch dysków – jednego HDD/SSD w slocie 2,5” oraz dodatkowego SSD zgodnego z interfejsem PCIe x4 Gen.3 NVMe w złączu M.2.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej