Adwertorial
Postępująca digitalizacja jednostek administracji publicznej wiąże się z koniecznością zachowania bezpieczeństwa danych. FineReader zapewnia urzędom ochronę plików PDF w codziennej pracy.
- Bezpieczeństwo dokumentów cyfrowych w urzędach to podstawa
Jesteśmy w trakcie dynamicznego procesu cyfryzacji. To znacząco zmienia sposób, w jaki działa administracja publiczna. Choć digitalizacja ma wiele zalet, nakłada na instytucje także szereg obowiązków związanych z ochroną informacji. Przetwarzane dokumenty często zawierają wrażliwe dane osobowe, a ich nieuprawnione ujawnienie może prowadzić do kradzieży tożsamości, oszustw, szantażu lub innych nadużyć tych informacji. Zapewnienie bezpieczeństwa plików PDF to także gwarancja ich integralności, co jest niezbędne do zachowania porządku prawnego i administracyjnego. Nie można przy tym zapominać, że obywatele oczekują od urzędów dbałości o swoje dane. Odpowiednie zabezpieczenie dokumentów cyfrowych przyczynia się do budowania zaufania społecznego i wiarygodności instytucji państwowych.
- FineReader zapewnia bezpieczeństwo plików PDF w administracji publicznej
FineReader to narzędzie do rozpoznawania tekstu (OCR), które może być używane do przetwarzania dokumentów papierowych na pliki cyfrowe, w tym PDF, a także do ich edytowania i modyfikowania. Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie wielofunkcyjne, dlatego sprawdzi się również w procesie zabezpieczania plików. FineReader za pomocą hasła zabezpiecza dokumenty PDF przed otwarciem przez niepowołane osoby. Możliwe jest także ograniczenie uprawnień do edycji oraz drukowanie przy użyciu hasła dostępu.
W odniesieniu do bezpieczeństwa plików PDF warto także zwrócić uwagę na możliwość anonimizacji danych. Polega ona na usunięciu (zamazaniu) poufnych informacji w sytuacji, gdy reszta tekstu lub danych pozostaje czytelna, a nawet wyszukiwalna. Zanonimizowane informacje nie mogą zostać w żaden sposób odzyskane, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo przetwarzanych plików.
Ochrona dokumentów poprzez zastosowanie haseł dostępu oraz anonimizacji pozwala na zachowanie bezpieczeństwa nie tylko w czasie przesyłania lub przenoszenia ich na zewnętrznych nośnikach, ale także na co dzień – gdy są one przechowywane na służbowych urządzeniach.
Więcej informacji
Jacek Wójcik – dyrektor handlowy
finereader@finereader.pl
finereader.pl