Ministerstwo Cyfryzacji otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 165,5 mln zł z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy, które zostanie przeznaczone na stworzenie Multiportalu RP – platformy elektronicznej wspieranej funkcjami sztucznej inteligencji i pozwalającej na załatwianie wszystkich spraw urzędowych w jednym miejscu. Prace nad nią mają ruszyć jesienią br. Multiportal RP zastąpi obecny ekosystem e-administracji, na który składa się ponad 200 witryn portalu gov.pl opartych na przestarzałych i trudnych w utrzymaniu rozwiązaniach. System ma być w pełni dostępny z urządzeń mobilnych i wyposażony w mechanizm monitorowania informacji, zapewniający, że wyświetlane dane są aktualne. Ministerstwo Cyfryzacji będzie zarządzało portalem jako koordynator procesu publikacji treści i podmiot nadający mu ostateczny kształt, ale narzędzie ma być dostępne dla całej administracji publicznej.
Podziel się!