Artykuł pochodzi z wydania: Grudzień 2019
NetApp AFF C190
Jak informuje producent, macierz AFF C190 jest kierowanym do małych podmiotów rozwiązaniem typu all-flash. Pozwala upakować nawet 50 TB zdeduplikowanej przestrzeni w urządzeniu wysokim na 2U. Ta pojemność jest osiągalna przy założeniu, że zainstalowano maksymalną liczbę dysków SSD (24 dyski), a efektywność wykorzystania pamięci masowej wynosi 3:1. System opiera się na oprogramowaniu do zarządzania danymi NetApp ONTAP i udostępnia prostą, inteligentną i bezpieczną pamięć flash klasy Enterprise. Użytkownika wspiera kreator, który ułatwia szybką konfigurację systemu. Wbudowane oprogramowanie do integracji z rozwiązaniami Oracle, Microsoft SQL, MySQL, MongoDB, VMware i innych technologii ma pomóc w bezproblemowym udostępnianiu pamięci masowej. Urządzenie obsługuje protokoły FC, FCoE, iSCSI, NFS, pNFS, SMB. Do dyspozycji mamy maksymalnie osiem portów 10GbE oraz FC 16. Dzięki platformie NetApp Active IQ można uzyskać analizy, które pomagają w identyfikacji i eliminowaniu problemów jeszcze przed ich wystąpieniem. Z kolei narzędzie NetApp Snapshot pozwala na niemal natychmiastowe odtwarzanie kopii migawkowych, a asynchroniczna replikacja przy użyciu oprogramowania NetApp SnapMirror umożliwia zdalne tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych oraz usuwanie skutków awarii. Technologia NetApp Volume Encryption dba natomiast o bezpieczeństwo przechowywanych danych.
QNAP TDS-16489U R2
Serwer łączy w jednym systemie funkcje serwera aplikacji i pamięci masowej, umożliwiając przy tym wybór jednego z dwóch systemów operacyjnych: QES, który zapewnia wydajną obsługę pamięci masowej w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym, lub bogato wyposażonego systemu QTS do obsługi pamięci masowej i różnorodnych serwerów aplikacji. Wydajność można zwiększać, instalując odpowiednie karty PCIe, w tym karty sieciowe 40GbE/25GbE/10GbE, adaptery Fibre Channel i karty graficzne. Dzięki szesnastu dyskom twardym, pamięci DDR4, możliwości działania w standardzie 40GbE i redundantnemu zasilaczowi serwer zapewnia pełne bezpieczeństwo danych z możliwością pracy w trybie RAID 0, 1, 5, 6, 10. Ten elastyczny model z podwójnym procesorem (Intel Xeon E5-2600 v4) sprawdzi się m.in. jako średniej wielkości centrum danych, serwer plików, wirtualizacji lub obsługi pulpitów wirtualnych.
TP-Link TL-SL1218MP
Niezarządzalny, 16-portowy przełącznik firmy TP-Link testowaliśmy wiosną tego roku. Sprawdzi się podczas budowy systemu monitoringu w małym lub średniej wielkości obiekcie, gdzie odległości między kamerami a przełącznikiem będą spore (do 250 m). Specjalny tryb Extend Mode pozwala zasilać urządzenia i przesyłać dane na taką właśnie odległość, jednak z prędkością nieprzekraczającą 10 Mb/s. Na szczęście połowę dostępnych portów można wykluczyć z tego trybu i cieszyć się nadal 100 Mb/s na pozostałych portach. Portom 1–8 można nadać wyższy priorytet. Urządzenie nie sprawdzi się w budowie szybkich sieci o dużym obciążeniu, ponieważ do dyspozycji mamy tylko dwa porty gigabitowe. Plus należy się za możliwość dowolnego podłączania zarówno urządzeń wymagających zasilania PoE, jak i takich, które nie obsługują tego standardu, a dzięki portom gigabit Ethernet – także współdzielonego, szybkiego serwera plików i innych usług.