Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Witaj, tu Twój urząd skarbowy

Pogoń za zwiększaniem cyfrowego bezpieczeństwa powoduje, że ustawianie mocnych haseł to za mało. Coraz częściej szukamy sposobów zabezpieczania danych za pomocą użytkownika. Ale staramy się też skracać czas potrzebny na identyfikację osób.

więcej

 

Aplikacje mobilne instytucji publicznych

Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku rozpoczęła się gwałtowna ekspansja urządzeń mobilnych. Zmieniło to sposób, w jaki korzystamy z internetu. Powstały specjalne wersje stron WWW dla smartfonów i tabletów oraz tzw. aplikacje mobilne.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2016

Nowe zasady zamówień publicznych

Sejm przyjął nowelizację ustawy Prawo zamówień publicznych. Główne zmiany dotyczą odejścia od kryterium wyboru wykonawcy określanego głównie przez najniższą cenę i sposobu wykorzystania elektronicznych środków komunikacji w zamówieniach publicznych.

więcej

 

Wykrywanie i usuwanie malware

Wśród złośliwego oprogramowania (ang. malware) aplikacje szpiegujące, rootkity i keyloggery wydają się najgroźniejsze, ponieważ ich wykorzystanie często ma charakter przestępczy. Pokazujemy, jak je identyfikować i usuwać z komputera.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2016

Systemy informatyczne sądownictwa

W sądach używane są systemy komputerowe, które ułatwiają obywatelowi dostęp do wymiaru sprawiedliwości, a także wspomagają pracę sędziów, referendarzy i urzędników sądowych. Trzeba jednak wiedzieć, jak je sensownie wykorzystywać.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej