Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Nie tylko Debian

Linux Debian zyskał wśród administratorów serwerów miano dystrybucji numer jeden. Wysoka stabilność, spójny cykl wydawniczy oraz znakomite wsparcie społeczności to tylko niektóre spośród jego zalet. Czy jest zatem miejsce dla innych systemów?

więcej

 

Urząd do urzędu doręczy tylko elektronicznie

Nadchodzi cyfrowa rewolucja. Zgodnie z rządowym projektem ustawy o zmianie kpa oraz niektórych innych ustaw z dniem 1 czerwca 2017 r. doręczenia elektroniczne dla podmiotów publicznych (typu A2A) staną się obligatoryjne.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2017

Doręczanie dokumentów w systemie EZD PUW

Podmioty podlegające pod tzw. ustawę o informatyzacji muszą umożliwiać wymianę e-dokumentów. Oznacza to obowiązek udostępnienia klientom administracji elektronicznej skrzynki podawczej.

więcej

 

Tworzenie usług w AngularJS

W poprzednim artykule o Angularze była mowa o tym, jak posługiwać się jego dokumentacją i jak korzystać z podstawowych narzędzi, które oferuje. Teraz pokazujemy, w jaki sposób napisać własne usługi.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2017

Budżet obywatelski online

Dzięki aplikacjom do obsługi budżetu obywatelskiego mieszkańcy zyskali możliwość w pełni elektronicznego składania projektów i głosowania. Urzędnicy szybciej poznają pomysły na nowe inwestycje, mogą je sprawniej oceniać i wychwytywać najpotrzebniejsze.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej