Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Dlaczego należy inwentaryzować sprzęt i oprogramowanie

Krajowe Ramy Interoperacyjności (KRI) nakładają na instytucje publiczne obowiązek inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania. Dla działów IT to również sposób na usprawnienie zarządzania oraz optymalizację posiadanych zasobów komputerowych.

więcej

 

Elektroniczna skrzynka podawcza czy e-mail

Przepisy prawa przewidują różne wymagania dotyczące środków komunikacji elektronicznej. Powszechnie funkcjonują dwa z nich – esp i e-mail – oraz wiele dedykowanych rozwiązań przeznaczonych wyłącznie do załatwiania określonego rodzaju spraw.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2018

Cyfrowa twarz Małopolski

Platforma Cyfrowa Małopolska skupiła 196 urzędów gminnych i powiatowych regionu, dając im możliwość udostępnienia klientom wszystkich swoich procedur. Za pomocą tego narzędzia Małopolanie mogą dziś załatwić zdalnie blisko 130 spraw.

więcej

 

Ochrona połączeń głosowych w sieciach IP

Wdrożeń telefonii opartej na IP przybywa. O ile stosunkowo łatwo zabezpieczyć telefonię IP w strukturach sieci wewnętrznej, o tyle jest to dużo trudniejsze, gdy głos „wychodzi” do internetu.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2018

WLAN nowej generacji

Na rynku konsumenckim jeszcze dobrze nie zadomowił się standard transmisji bezprzewodowej ac”, a już zbliża się nowa odsłona technologii Wi-Fi – IEEE 802.11ax. Ma ona zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na szybki i wydajny dostęp do internetu.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej