Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Grudzień 2019 »

Produkt Roku 2019

Administracja publiczna to tysiące większych lub mniejszych urzędów, a także setki tysięcy urzędników. To również tysiące rozwiązań teleinformatycznych wspieranych przez sprzęt, programy i usługi. Właściwy dobór narzędzi pracy to sprawa kluczowa, dlatego wspólnie z czytelnikami już po raz piąty wyróżniliśmy produkty, które najlepiej sprawdzają się w urzędowej rzeczywistości.

więcej

 
IT Administracji - Grudzień 2019

Uwierzytelnianie w usługach online

Węzeł krajowy zapewnia osobie chcącej skorzystać z publicznych usług online wybór sposobu potwierdzenia jej tożsamości. Jest do niego podłączanych coraz więcej usług, w których to użytkownik wybiera środek identyfikacji elektronicznej.

więcej

 

Czym jest rejestr danych kontaktowych

Administracja publiczna coraz częściej dąży do poszerzenia swojej funkcji wspierającej obywatela w sprawach go dotyczących. Jednym z narzędzi prawnych ułatwiających administracji kontakt z obywatelem jest utworzenie rejestru danych kontaktowych.

więcej

 
IT Administracji - Grudzień 2019

Czarna owca w rodzinie protokołów

Żaden z pomysłów, jak zabezpieczyć komunikację z serwerem DNS, nie zyskał szerszej adaptacji w internecie. Standard DNS over TLS obsługiwany jest przez demona systemd--resolved w Linuksie, zaś Microsoft ogłasza natywne wsparcie dla DNS over HTTPS.

więcej

 
IT Administracji - Grudzień 2019

Cyfrowa waluta z Olsztyna

CoperniCoin to wirtualny token służący do promocji turystycznej Warmii i Mazur. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego jest pierwszą jednostką administracji publicznej w Polsce, która wykorzystała technologię blockchain do tego rodzaju działań.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej