Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Przegląd centralnych, regionalnych i lokalnych systemów GIS

Główne założenie dyrektywy INSPIRE, czyli umożliwienie internetowego dostępu do zintegrowanych zasobów danych przestrzennych, realizuje w Polsce serwis geoportal.gov.pl. Źródeł informacji przestrzennych jest jednak znacznie więcej.

więcej

 

Zasady budowy cyfrowych usług publicznych

Nadchodzą zmiany w budowie cyfrowych usług publicznych. Opracowywane są między innymi standardy i wytyczne, które mają wpłynąć na zwiększenie jakości i użyteczności e-usług dla obywateli i przedsiębiorców.

więcej

 
IT Administracji - Kwiecień 2017

Koszt cyklu życia w IT

Cykl życia produktu, usługi lub robót budowlanych coraz częściej uwzględnia się przy udzielaniu zamówień publicznych. Tendencja ta jest szczególnie widoczna dla zamówień z obszaru IT.

więcej

 

Jak poprowadzić kable, nie niszcząc biura

Odpowiednie systemy elektroinstalacyjne umożliwią prowadzenie kabli i przewodów w pomieszczeniach, które są już wykończone. Kable i przewody są przy tym prowadzone bezpiecznie z ochroną przed działaniem czynników zewnętrznych.

więcej

 
IT Administracji - Kwiecień 2017

Miasto czynne całą dobę

Wielokanałowa platforma komunikacyjna Warszawa_19115 pozwala mieszkańcom załatwiać urzędowe sprawy i zgłaszać miejskie interwencje przez całą dobę. Samorządowcy zaś mogą dzięki niej monitorować potrzeby warszawiaków.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej