Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Kwiecień 2019 »

Sesje rady jak żywe

Ubiegłoroczna nowelizacja ustaw o samorządzie gminnym, powiatowym i województwa nałożyła na jednostki obowiązek transmitowania, przechowywania i udostępniania nagrań z sesji rady. Sprawdzamy, jak urzędy radzą sobie z tym zadaniem w praktyce.

więcej

 
IT Administracji - Kwiecień 2019

Darmowa aplikacja do głosowania dla rad

Zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym wyniki z jawnych głosowań mają zawierać imienny wykaz głosowania, a protokół powinien zostać upubliczniony w Sieci. W spełnieniu tych wymagań pomaga aplikacja eRada.

więcej

 

Dostępność cyfrowa stron WWW i aplikacji mobilnych

Ustawa o dostępności cyfrowej implementuje do polskiego prawa przepisy unijnej dyrektywy oraz wprowadza wytyczne dla dostępności treści internetowych 2.1 stosowane dla stron internetowych i aplikacji mobilnych w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.

więcej

 
IT Administracji - Kwiecień 2019

Jak informować użytkowników o awariach systemów

Budowanie zaufania do organizacji wymaga przejrzystości w kontaktach z pracownikami, petentami oraz użytkownikami. Pomoże ją zapewnić narzędzie Cachet do prowadzenia strony statusu z bieżącymi informacjami o awariach i niedostępności usług.

więcej

 
IT Administracji - Kwiecień 2019

Zarządzanie zasobami IT w urzędzie

Snipe-IT to narzędzie do zarządzania zasobami IT w organizacji. Rejestr sprzętu, oprogramowania, akcesoriów czy licencji przypisanych do użytkownika znacznie ułatwia zarządzanie aktywami, znajdującymi się pod opieką informatyków.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej