Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Wszechobecna technologia Ethernet

W świecie najnowszych technologii telekomunikacyjnych i informatycznych Ethernet wciąż trzyma się mocno. Dzięki swojej uniwersalności i ciągłemu rozwojowi stał się wszechstronny i trudny do zastąpienia.

więcej

 

E-mailem wniesione, jednak rozpatrzone

Poczta elektroniczna jest najpopularniejszym środkiem komunikacji w internecie. Dlatego też wszelkie regulacje prawne wykluczające możliwość wniesienia pisma drogą elektroniczną z wyłączeniem e-maila budzą zazwyczaj zdziwienie.

więcej

 
IT Administracji - Lipiec 2015

EZD nie tylko dla e-dokumentów

Przywiązanie do tradycyjnego systemu dokumentowania pozostaje nadal głównym czynnikiem ograniczającym rozwój elektronizacji urzędów administracji publicznej. Jak zatem przekonać się do korzystania z elektronicznych systemów zarządzania?

więcej

 

HylaFAX, czyli opensource’owy system telekomunikacyjny

Do przekazywania dokumentów urzędy wykorzystują głównie e-maile oraz protokoły przesyłu plików. Wciąż jednak w niemal każdej jednostce administracji publicznej w użyciu jest też faks. Warto dobrać do tego urządzenia funkcjonalne oprogramowanie.

więcej

 
IT Administracji - Lipiec 2015

Archiwistyka na nowo

Ustawa z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (dalej: ua) została niedawno znowelizowana. Nowelizacja wchodzi w życie 1 listopada 2015 roku. W artykule omawiamy najważniejsze zmiany.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej