Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Listopad 2016 »

Jak strategia informatyzacji przełoży się na cyfryzację kraju

27 września br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę zmieniającą Program Zintegrowanej Informatyzacji Państwa. W ten sposób rząd określił cele i sposoby, za pomocą których administracja ma dostarczyć efektywne e-usługi publiczne obywatelom i przedsiębiorcom.

więcej

 

Śledzenie wydajności systemów przy użyciu nmon

Analiza wydajności serwerów pomaga w optymalizacji zasobów sprzętowych oraz wykrywaniu wąskich gardeł. Nmon dostarcza administratorom potężną dawkę informacji na temat wydajności systemów AIX oraz Linux, które można analizować na wiele sposobów.

więcej

 
IT Administracji - Listopad 2016

Archiwizacja w systemie EZD

Korzystanie z systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją wiąże się z koniecznością archiwizacji dokumentacji przechowywanej w tym systemie. Wyzwaniem jest tu obowiązek przechowywania dokumentacji w dwóch postaciach: papierowej i elektronicznej.

więcej

 

Zawsze pod napięciem

Nieprzerwane zasilanie energią elektryczną jest istotne i zabezpiecza przed utratą ważnych danych. W wypadku serwerów czy urządzeń medycznych zapewnienie ciągłości działania jest wręcz konieczne. Dzięki zasilaczom awaryjnym, czyli popularnym UPS-om, nie jest to trudne zadanie.

więcej

 
IT Administracji - Listopad 2016

Stolica bardziej transparentna

Projekt „Dane po warszawsku” to pierwszy krok w stronę otwartości danych publicznych w Warszawie. Open data udostępnione przez magistrat stanowią inspirację nie tylko do tworzenia nowoczesnych aplikacji, lecz także do otwierania danych w innych urzędach w Europie.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej