Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Luty 2009 »

Linux do zadań specjalnych

WYBÓR DYSTRYBUCJI | Ostatnie lata obfitowały w doniesienia o spektakularnych migracjach na Linuksa. Przodują Niemcy, choć i w polskich urzędach system ten coraz częściej konkuruje z Windows. Poznanie mocnych stron Linuksa oraz wybór odpowiedniej dystrybucji pozwoli na zupełnie bezbolesną „przesiadkę”.

więcej

 

Nowe oblicze Otwartego Biura

PAKIETY BIUROWE | Najnowsza wersja popularnego pakietu biurowego OpenOffice.org 3.0 nie zaskakuje nas rewolucyjnymi zmianami. Jest jednak kilka pozornie niewidocznych nowości, które zwiększają funkcjonalność oprogramowania i ułatwiają codzienną pracę z dokumentami.

więcej

 
IT Administracji - Luty 2009

Opływowe serwerownie

DOBRE PRAKTYKI | Dla sprawnego funkcjonowania sieci teleinformatycznej w urzędzie ogromne znaczenie ma system przełącznic oraz odpowiednia temperatura panująca w serwerowni. Prezentujemy rodzaje krosownic oraz sposoby wentylacji i klimatyzacji pomieszczenia z serwerami.

więcej

 

Przestępstwo prawie doskonałe

CYBERSLACKING| Leniuchowanie w Sieci, niczym nieskrępowane błądzenie po stronach internetowych, blogach i sklepach. I to wszystko w pracy, ponieważ „po godzinach” czekają obowiązki – rodzinne czy domowe, od których nie da się już bezkarnie uciec w wirtualny świat.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej