Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Ile cię trzeba czekać, e-zdrowie

Od wielu lat słyszymy o projektach informatyzacji ochrony zdrowia. Tymczasem powszechne wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej opóźnia się, a Polacy jak czekali, tak czekają na to, by przez internet umówić się na wizytę u lekarza.

więcej

 

Budowa zaplecza aplikacji webowej

Każdy informatyk może napisać własny kod i dzielić się nim. Wykorzystując podstawy dotyczące JavaScript (JS), o których już pisaliśmy w „IT w Administracji”, a także wiedzę przedstawioną w tym i następnych artykułach, napiszemy własną aplikację.

więcej

 
IT Administracji - Luty 2017

Cyfrowa eksploatacja wizerunku

Wśród zasobów cyfrowych administracji publicznej znajdują się wizerunki stanowiące dobra niematerialne objęte ochroną prawną. Celowe jest pytanie o legalność ich utrwalania i ewentualnego rozpowszechniania, w szczególności w internecie.

więcej

 

Przyszłość, która nadejdzie

Coroczne targi CES pokazują, jakich nowości możemy spodziewać się w najbliższym czasie. W tym roku firma Asus zaprezentowała wyjątkowo efektownego i lekkiego notebooka przeznaczonego dla profesjonalistów. Według zapewnień ma to być najlżejsze urządzenie w swojej klasie.

więcej

 
IT Administracji - Luty 2017

Problemy informatyzacji administracji publicznej

Problemy z informatyzacją sfery publicznej od trzech dekad są właściwie takie same. Są nimi brak zdefiniowania i brak budowy prawidłowej struktury informacyjnej danego obszaru administracji przed rozpoczynaniem prac nad jego informatyzacją.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej