Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

System na pełnych obrotach

Często unikamy regularnej optymalizacji systemu i dopiero gdy zaczyna on sprawiać problemy, szukamy rozwiązania. Tracimy mnóstwo czasu, a gdy operacja nie powiedzie się, ratujemy się ponowną instalacją Windowsa, co jest rozwiązaniem najprostszym, ale i bardzo żmudnym.

więcej

 

Jak zmienią się zasady doręczeń elektronicznych

Przepisy prawa od lat skutecznie blokują rozwój e-administracji, a wielu spraw nie da się w całości zrealizować przez internet. Projekt e-Doręczenia ma zmienić ten stan i zrównać „moc urzędową” przesyłki elektronicznej z tradycyjnym listem poleconym.

więcej

 
IT Administracji - Luty 2018

Akta osobowe i teczki zbiorcze w systemie EZD

Przy wdrażaniu systemu EZD często pojawia się pytanie, w jaki sposób prowadzić teczki zbiorcze. Odpowiedź zwykle wzbudza zdziwienie, albowiem instrukcje kancelaryjne nie przewidują czegoś takiego, jak teczki zbiorcze w systemie elektronicznym.

więcej

 

DHCP failover systemu Windows Server

Tryb DHCP failover, który dostępny jest w systemie Windows Server, zapewnia ciągłość działania usług DHCP i jest prosty we wdrażaniu. Co istotne, nie ma ograniczeń charakterystycznych dla wcześniej stosowanych mechanizmów niezawodnościowych.

więcej

 
IT Administracji - Luty 2018

Optymalizacja z głową

Aby zwiększyć wydajność i komfort pracy na komputerze, najlepiej nabyć nowoczesną i szybką maszynę – to jednak spory wydatek. Techniki optymalizacji programowej są różne, jednak nie wszystkie i nie w każdym przypadku przyniosą oczekiwany rezultat.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej