Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Klasyfikacja i zastosowanie systemów serwerowych

Szybszy dostęp do danych oraz wydajniejsze ich przetwarzanie przy wyższej efektywności energetycznej i oszczędności miejsca w centrum danych to trendy, które od lat napędzają rozwój oferty serwerów. Wybór wydajnych systemów jest wręcz imponujący.

więcej

 

E-usługi w dwupaku

Dzięki systemowi Elektronicznych Płatności Olsztyna (EPO) klienci Urzędu Miasta mogą nie tylko sprawdzić stan wszystkich swoich należności wobec gminy, ale też zapłacić lokalne podatki czy mandaty wystawione przez Straż Miejską. Wdrożenie EPO wraz z projektem e-deklaracje to pionierski w skali kraju dwupak usług e-administracji.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2016

Re-use: nowa era produktów i usług cyfrowych

Wchodzą w życie nowe przepisy o dostępie do informacji publicznej. Dostęp będzie nadal regulowany ustawą o dostępie do informacji publicznej, a możliwość ponownego wykorzystania – ustawą o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego.

więcej

 

Jak chronić się przed najnowszymi zagrożeniami

Skanery antywirusowe uważane są przez większość urzędów za podstawową ochronę przed zagrożeniami. Niestety, to zbyt słaby oręż w walce z przestępcami, dlatego przedstawiamy skuteczne metody zabezpieczania się przed atakami szkodliwego oprogramowania.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2016

Obsługa przesyłek w systemie EZD PUW

System EZD Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku posiada bardzo elastyczne rozwiązania i funkcjonalności w zakresie obsługi korespondencji wpływającej oraz wysyłanej z podmiotu korzystającego z tej aplikacji.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej