Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Wirtualne centra danych

Kiedy moda staje się trwałym trendem, w świecie IT dochodzi do rewolucji. W ciągu ostatniej dekady wirtualizacja na nowo zdefiniowała sposób projektowania centrów danych oraz położyła podwaliny istnienia chmur obliczeniowych.

więcej

 

Obrót używanym oprogramowaniem

Postęp w rozwoju aplikacji informatycznych nie ustaje. Wraz z następującymi zmianami pojawiają się nowe potrzeby użytkowników, a te przyczyniają się do pozyskiwania nowych komponentów zasobów programistycznych.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2017

Polski elektroniczny dowód tożsamości

Polska to jedno z nielicznych państw Unii Europejskiej bez e-dowodu osobistego. Prace nad tym dokumentem trwają jednak od dłuższego czasu, podobnie jak tworzenie ostatecznej koncepcji tego rozwiązania.

więcej

 

Zapora sieciowa dla każdego

UFW to prosta w obsłudze zapora sieciowa dla systemu Linux. Z kolei GUFW to nakładka graficzna, która pozwala zarządzać firewallem UFW z wykorzystaniem intuicyjnego interfejsu graficznego.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2017

SOLM nie tylko dla maszynisty

System Obsługi Licencji Maszynisty wdrożony w Urzędzie Transportu Kolejowego umożliwia prawidłowe wypełnienie wniosku i przesłanie go za pomocą e-PUAP-u. Autorskie oprogramowanie uprościło i przyspieszyło proces wydawania dokumentów.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej