Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Nadchodzi nowa ustawa o ochronie danych osobowych

Projekt nowej ustawy o ochronie danych osobowych został złożony przez rząd RP w Sejmie 5 kwietnia 2018 r. (druk sejmowy nr 2410). Jest więc prawdopodobne, że uodo wejdzie w życie przed 25 maja 2018 r. będącym dniem rozpoczęcia stosowania rodo lub niedługo po tej dacie.

więcej

 

Udostępnianie pism cyfrowych

Dokumenty elektroniczne stanowią coraz większy wolumen wśród wszystkich dokumentów w urzędach administracji. Mimo to nadal pojawiają się obawy dotyczące utrudnień w ich udostępnianiu na żądanie osób fizycznych czy też organów kontroli.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2018

V Forum Kierowników IT w Administracji - relacja

Forum Kierowników IT w Administracji to ogólnopolska konferencja poświęcona informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne. Tematem przewodnim V edycji była integracja systemów dziedzinowych administracji publicznej z usługami centralnymi oraz rola IT w zapewnieniu bezpieczeństwa i ciągłości pracy urzędu. W wykładach i dyskusjach wzięło udział ok. 200 osób.

więcej

 

Porządkowanie przestrzeni dla dronów

Samorządy muszą stawić czoło nowemu wyzwaniu. Nadciąga przełom związany z umasowieniem lotów bezzałogowych statków powietrznych, który wymaga zmian w prawie, infrastrukturze, planowaniu przestrzennym, a także mentalności urzędników i obywateli.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2018

Transport w wersji smart

Rzeszów postawił na nowoczesne rozwiązania transportowe. Rzeszowski Inteligentny System Transportowy, wdrożony w stolicy Podkarpacia, to odpowiedź na problemy komunikacyjne związane z intensywnym rozwojem miasta.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej