Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Identyfikacja elektroniczna i usługi zaufania

Obywatele oczekują, że realizacja usługi elektronicznej w urzędzie będzie równie łatwa jak zakupy w sklepie internetowym. Urzędy działają jednak w granicach i na podstawie prawa, co mimo szczerych chęci urzędników ogranicza uproszczenie e-usług.

więcej

 

Ochrona tajemnicy zawodowej, prywatnej i służbowej

W świetle artykułu 266 kodeksu karnego funkcjonariusz publiczny może zostać pozbawiony wolności nawet na trzy lata. Wyjaśniamy, za jakie czyny istnieje realna groźba poniesienia takiej kary.

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2016

Wszędzie taki sam system obiegu dokumentów

Od 2011 r. system EZD autorstwa Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego jest wdrażany i rozwijany na zasadach niekomercyjnych jako jednolite oprogramowanie administracji rządowej. Narzędzie służy do wymiany informacji i ma usprawnić funkcjonowanie urzędów.

więcej

 

Sposób na ochronę konta administratora lokalnego

Ustawienie „Hasło nigdy nie wygasa” jest zmorą ABI informacji. Problem nie dotyczy kont domenowych, ale w kontekście lokalnych kont administratorów znajdujących się na stacjach roboczych, stanowi wielkie wyzwanie dla polityki bezpieczeństwa.

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2016

Anonimowy i bezpieczny system operacyjny

Prywatność i bezpieczeństwo stają się coraz bardziej pożądanymi wartościami. Z jednej strony chętnie publikujemy prywatne informacje w serwisach społecznościowych, z drugiej strony szukamy narzędzi takich jak Tails, aby anonimowo korzystać z internetu.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej