Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Podstawy prawne otwierania danych publicznych

Gwarantem udostępniania informacji publicznych w sposób umożliwiający ich dalsze wykorzystanie są spójne rozwiązania prawne. Muszą one na poziomie ustaw i aktów wykonawczych określać priorytety, zadania i możliwości urzędów związane z open data.

więcej

 

E-doręczenia w pytaniach i odpowiedziach (cz. 1)

Codzienna praktyka dotycząca doręczania elektronicznego rodzi czasem wątpliwości zarówno po stronie obywateli, jak i podmiotów publicznych. Wyjaśniamy te, które pojawiają się najczęściej.

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2017

Rewolucyjny Portal Informacyjny

Większość profesjonalnych pełnomocników nie wyobraża sobie funkcjonowania bez możliwości korzystania z udogodnień, jakie daje Portal Informacyjny. Popularność tego systemu rośnie też wśród pozostałych uczestników postępowania sądowego.

więcej

 

Mierzenie wydajności pamięci dyskowych

W obszarze mierzenia wydajności (benchmark) podsystemu dyskowego firma Microsoft sugeruje użycie darmowego programu Diskspd. Aplikacja ta zastępuje znane administratorom narzędzie SQLIO dedykowane dla Microsoft SQL Server.

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2017

Dokumentacja w innym stylu

System EZD wdrożony w Urzędzie Miasta w Przemkowie ułatwił dostęp do informacji, dokumentów i rejestrów. Przypominanie o terminach załatwianych spraw i brak konieczności drukowania ton papieru – to tylko niektóre z korzyści związanych z tym rozwiązaniem.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej