Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Fundusze na informatyzację

Program Operacyjny Polska Cyfrowa jest jednym z sześciu krajowych programów operacyjnych na lata 2014–2020. Jego celem jest wzmocnienie cyfrowych fundamentów dla rozwoju kraju. Przedstawiamy jego założenia, system wyboru i oceniania projektów.

więcej

 

Udostępnianie nagrań z posiedzeń rad

Obowiązek transmitowania i utrwalania posiedzeń spowoduje zmiany w infrastrukturze informatycznej jst i w wykorzystywanych usługach. Nagrania z obrad będą musiały być bowiem dostępne, zabezpieczone przed manipulacją i archiwizowane.

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2018

Wi-Fi dla mieszkańców

Miejski Internet, wdrożony we Wrocławiu, to jeden z największych tego typu projektów w Polsce. Mieszkańcy i turyści mogą korzystać z ponad 400 hotspotów, a bezpłatny dostęp do Sieci cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem.

więcej

 

Menedżery pakietów w systemach linuksowych

System zarządzania pakietami, albo inaczej menedżer pakietów, automatyzuje procesy instalacji, konfiguracji, aktualizacji oraz usuwania oprogramowania w systemach Linux/UNIX. Podstawowe formaty pakietów w Linuksie to deb, RPM oraz tar/txz.

więcej

 

Monitorowanie środowiska sieciowego

Jedną z najważniejszych czynności administratora jest monitorowanie środowiska sieci i usług. Trudno wyobrazić sobie przeprowadzanie tego procesu na dużą skalę bez odpowiedniego oprogramowania. Pokazujemy, jak w tej roli sprawdza się OpenNMS.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej