Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Czy dane z monitoringu wizyjnego to dane osobowe

Nie bez kozery można powiedzieć, że nic nie pozwala łatwiej zidentyfikować osoby niż jej wygląd lub zachowanie. Przecież rozpoznajemy ludzi nie po numerach PESEL, lecz po twarzach, sposobie bycia i miejscach, w których możemy ich spotkać.

więcej

 

Nowe podpisy elektroniczne w praktyce urzędów

Po długim, dwuletnim vacatio legis weszło w życie unijne rozporządzenie eIDAS. Patrzymy na nowe przepisy okiem prawnika, z punktu widzenia ich zastosowania w praktyce podmiotów publicznych.

więcej

 
IT Administracji - Sierpień 2016

Wykorzystywanie informacji sektora publicznego

Przepisy o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego tylko częściowo powielają dotychczasowe regulacje. Wprowadzają nowe rozwiązania i precyzyjniej regulują relację między ponownym wykorzystywaniem a prawami własności intelektualnej.

więcej

 

Automatyczna analiza złośliwego oprogramowania

Obecnie złośliwe oprogramowanie pojawia się prawie na każdym kroku, np. w postaci adresu internetowego lub programu. Coraz częściej potrzebujemy narzędzia takiego jak Cuckoo Sandbox, które w szybki sposób przeanalizuje podejrzany plik lub adres.

więcej

 
IT Administracji - Sierpień 2016

Przenoszenie danych między telefonami

Wraz z upowszechnieniem smartfonów i tabletów w instytucjach publicznych pracownikom działu IT przybyły zadania związane z zarządzaniem flotą urządzeń mobilnych. Pokazujemy najlepsze metody oraz narzędzia, które ułatwią migrację danych między telefonami.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej