Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Kodeks nowych technologii

Od 1 czerwca 2017 r. obowiązuje jedna z największych nowelizacji ustawy Kodeks postępowania administracyjnego. Choć głównym jej celem nie były zmiany w zakresie nowych technologii, to nowe przepisy dotyczą również i tego obszaru.

więcej

 

Nadzorowanie czynności kancelaryjnych w EZD

Nadzór ogólny nad stosowaniem instrukcji kancelaryjnej pełni kierownik jednostki. Realizacja tego obowiązku byłaby niemożliwa bez odpowiednich normatywów wewnętrznych i doświadczenia koordynatora czynności kancelaryjnych, m.in. w zakresie korzystania z EZD.

więcej

 
IT Administracji - Sierpień 2017

Karta wielu możliwości

Śląska Karta Usług Publicznych umożliwia nie tylko kodowanie biletów komunikacji miejskiej, ale też wnoszenie opłat w systemie elektronicznej portmonetki – za parkowanie, urzędowe podatki i inne usługi dostarczane przez instytucje publiczne. Unikalny w skali system informatyczny obejmuje swym zasięgiem prawie 50 gmin aglomeracji katowickiej.

więcej

 

Migawki i szablony środowiska wirtualnego

Na przestrzeni lat wirtualizacja na nowo zdefiniowała sposób zarządzania infrastrukturą IT. Migawki, klonowanie oraz szablony to podstawowe funkcje, dzięki którym środowiska wirtualne są bardziej elastyczne i łatwiejsze w zarządzaniu niż fizyczne serwery.

więcej

 
IT Administracji - Sierpień 2017

Organizacja pracy inspektora ochrony danych

Już za niecały rok administrator bezpieczeństwa informacji przestanie funkcjonować. Jego miejsce zajmie inspektor ochrony danych, od którego będzie się wymagało obszerniejszej wiedzy i znacznie większego doświadczenia.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej