Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Do czego nam elektroniczna faktura

Obowiązek odbioru elektronicznych faktur w zamówieniach publicznych w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Od 18 kwietnia 2019 r. zamawiający będzie musiał odebrać e-fakturę, jeśli wystawca ją do niego prześle. Jak należy się do tego przygotować?

więcej

 

Nadzór archiwalny (nie)zadowalający

W 2016 r. zarządzeniem NDAP wprowadzono program NiKA. W założeniu miał on ułatwiać współpracę archiwów państwowych z archiwami jednostek organizacyjnych, podnieść efektywność procedur kontrolnych i kształtowania zasobu archiwalnego.

więcej

 
IT Administracji - Sierpień 2018

Przyjmowanie faktur elektronicznych przez urzędy

Od 18 kwietnia 2019 r. zamawiających zacznie obowiązywać wymóg przyjmowania od wykonawców strukturalnych faktur elektronicznych za pośrednictwem dedykowanej platformy. Nowe przepisy będą stosowane równolegle do obowiązujących dotychczas.

więcej

 

Windows 10 na dysku SSD: fakty i mity

Wśród wielu opinii, które narosły wokół optymalizacji Windows na dyskach SSD, jedno jest pewne: Windows 10 wie, co ma robić, a domyślna konfiguracja systemu nie wymaga żadnych zmian. O co zatem cały ten hałas?

więcej

 
IT Administracji - Sierpień 2018

Trzeci wymiar miasta

Trójwymiarowe modele pozwalają sprawniej zarządzać przestrzenią miejską i lepiej ją planować. Model 3D Poznania, wdrożony przez Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ, jest tego znakomitym przykładem.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej