Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Dystrybucje open source na zaporę sieciową

Specjalizowane dystrybucje na bramę internetową sprawdzą się w funkcji routera, zapory sieciowej, serwera pośredniczącego oraz VPN. Stanowią alternatywę dla kosztownych, komercyjnych firewalli dostarczanych w formie sprzętowych rozwiązań (appliance).

więcej

 

Adres uniwersalny i weryfikator adresów

Te same dane zapisane w różnych rejestrach powinny mieć taką samą postać. Skąd biorą się różnice i jak ich unikać? CSIOZ stworzyło koncepcję adresu uniwersalnego i aplikację pozwalającą na kontrolę jakości danych adresowych.

więcej

 
IT Administracji - Styczeń 2018

Obsługa zgłoszeń użytkowników

Podstawą działania programu Zammad jest wykorzystanie systemu zgłoszeń – tzw. ticketów. Narzędzie integruje informacje o zgłoszeniach, które pochodzą z wielu kanałów, m.in. telefonu, czatu, poczty elektronicznej, Facebooka i Twittera.

więcej

 

Kary za naruszenie przepisów o ochronie danych

Świadomość tego, za jakie naruszenia przepisów o ochronie danych były w ostatnich latach w Europie nakładane kary oraz jakie praktyki zasadniczo były oceniane negatywnie, pomoże uniknąć naruszeń, a co za tym idzie – sankcji.

więcej

 
IT Administracji - Styczeń 2018

Jesienna aktualizacja dla twórców

Windows 10 Fall Creators Update to czwarta duża aktualizacja systemu, która wprowadza nowe funkcje pomagające podnieść kreatywność użytkowników oraz udoskonalenia z zakresu bezpieczeństwa, wdrażania, zarządzania i ochrony danych. Oto najważniejsze nowości.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej