Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Styczeń 2019 »

Webmail jako system obsługi poczty

Nowoczesne systemy webmail to nowy trend, który rozprzestrzenia się wraz z rozwojem chmury prywatnej i publicznej. Mogą stanowić lepszą alternatywę dla oprogramowania pocztowego instalowanego na komputerze.

więcej

 
IT Administracji - Styczeń 2019

Wirtualne rekonstrukcje zabytków

Cyfryzacja wprowadziła duże zmiany w sposobach interakcji ze światem kultury. Nowe technologie pozwalają m.in. na tworzenie wirtualnych rekonstrukcji utraconych obiektów architektonicznych. Tego rodzaju projekty z powodzeniem realizuje Politechnika Łódzka.

więcej

 
IT Administracji - Styczeń 2019

Zmiany w aktach komorniczych

Od stycznia 2019 r. obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o komornikach sądowych. Aktualizacja nie ominie zasad postępowania z dokumentacją – do 2021 r. planowana jest pełna elektronizacja postępowań egzekucyjnych.

więcej

 

Łódź oddaje głos mieszkańcom

Platforma Vox Populi, uruchomiona przez Urząd Miasta Łodzi, to pierwsze w Polsce rozwiązanie pozwalające na prowadzenie konsultacji społecznych w wersji online. Dzięki narzędziu do e-głosowania urzędnicy mogą poznać opinie mieszkańców o działaniach podejmowanych w Łodzi.

więcej

 
IT Administracji - Styczeń 2019

Szybszy i odporniejszy protokół

Standard Transport Layer Security (TLS) 1.3 zatwierdzono w sierpniu 2018 r. W porównaniu z poprzednimi wersjami nowe wydanie protokołu stanowi istotny krok naprzód ku zapewnieniu bezpieczeństwa, prywatności i wydajności współczesnego internetu.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej