Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Styczeń 2020 »

Współczesne monitory do biura

Wybór monitora przestał być prostą sprawą. W sklepach dostępnych jest bardzo wiele modeli, których funkcjonalność, konstrukcja i parametry techniczne różnią się od siebie tak diametralnie, że predysponują je do zupełnie różnych zastosowań.

więcej

 

Zamówienia publiczne na usługi cyberbezpieczeństwa

Zakup usług z obszaru cyberbezpieczeństwa stwarza liczne problemy. Zamawiający zobowiązani do stosowania PZP dysponują jednak instrumentami i możliwościami, które pozwalają im uzyskać takie usługi, pozostając jednocześnie w zgodzie z wymogami prawa.

więcej

 

Informatyzacja procesów rejestracji stanu cywilnego

Do usprawniania załatwiania spraw administracyjnych wykorzystuje się technologie cyfrowe. Dane statystyczne pokazują, że mimo wielu nakładów organizacyjnych i finansowych wdrożone innowacje nie są wykorzystywane na masową skalę.

więcej

 

Transmisja sesji rady zgodna z przepisami rodo

Prezes UODO opublikował zalecenia dla administratorów dotyczące projektowania ochrony danych osobowych w związku z transmisją i nagrywaniem obrad kolegialnych organów jst. Zdaniem ekspertów zaproponowane procedury należy rozszerzyć o dodatkowe wytyczne.

więcej

 

Prosty sposób na „papiery”

Wiele instytucji korzysta dziś z systemów EZD. Mimo postępującej cyfryzacji nie jest jednak możliwa całkowita rezygnacja z dokumentacji papierowej. Na szczęście oprogramowanie OCR znacząco ułatwia pracę z zeskanowanymi dokumentami.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej