Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Raport o cyberzagrożeniach

Ransomware, ataki ukierunkowane oraz wykorzystanie urządzeń Internetu rzeczy do tworzenia botnetów to najaktualniejsze zagrożenia światowej cyberprzestrzeni. Do łask wracają klasyczne metody ataku związane z rozpowszechnianiem adware i spamu.

więcej

 

Halo, tu mobilny dowód osobisty

Od maja w Łodzi, Ełku, Koszalinie i Nowym Wiśniczu trwa pilotaż usługi mobilnych dowodów osobistych. Przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji projekt mDokumenty ma w przyszłości umożliwić dostęp do dokumentów za pomocą telefonów komórkowych.

więcej

 
IT Administracji - Wrzesień 2017

Koncepcja sądu elektronicznego

Światowym trendem jest konsekwentne, choć powolne wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w postępowaniu sądowym. Ponieważ Polska już kilka lat temu rozpoczęła ten proces, warto przyjrzeć się naszym pierwszym sukcesom i porażkom.

więcej

 

Bezpieczny dom dla danych

Darmowe narzędzie Nextcloud wspiera przechowywanie i udostępnianie dokumentów, kalendarzy i kontaktów w chmurze prywatnej. Rozwiązanie pozwala przejąć kontrolę nad całością naszych danych, a jednocześnie jest niezwykle intuicyjne i łatwe w obsłudze.

więcej

 
IT Administracji - Wrzesień 2017

Europejska licencja otwartego oprogramowania

Decyzją wykonawczą Komisji Europejskiej zaktualizowano licencję otwartego oprogramowania. Krok ten powinien ułatwić wymianę i ponowne wykorzystywanie oprogramowania opracowanego przez administracje publiczne.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej