Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Ochrona poczty e-mail na serwerze Postfix

Niedoskonałości w mechanizmach realizacji usługi poczty elektronicznej są wykorzystywane w celu wyłudzenia danych, a także dystrybucji niechcianych reklam i szkodliwego oprogramowania. Podpowiadamy, jak zapobiegać tym zagrożeniom.

więcej

 

Aplikacja do oceny skutków dla ochrony prywatności

Wdrożenie i utrzymanie rozwiązań organizacyjnych i technicznych zgodnych z przepisami rodo wymaga przeprowadzenia analizy ryzyka. Istotną pomocą przy tej czynności może być bezpłatna aplikacja PIA, opracowana przez francuski organ nadzorczy ochrony danych.

więcej

 
IT Administracji - Wrzesień 2018

5G: czy to jeszcze będą telefony

Przemysł telekomunikacyjny przeszedł metamorfozę zaledwie w ciągu kilku dekad. Przeskoczyliśmy bardzo szybko cztery generacje. Teraz na rynek wchodzi rozwiązanie, które obiecuje tysiące razy szybszą komunikację niż najwyższy dziś standard 4G LTE.

więcej

 

Do laptopa i stacjonarnego

Dysk twardy jest jednym z podstawowych podzespołów każdego komputera. Nie tylko przechowuje system i dane użytkownika, ale także ma wpływ na wydajność i komfort pracy. Przyglądamy się bliżej nośnikom przeznaczonym do różnych zastosowań.

więcej

 
IT Administracji - Wrzesień 2018

Bezpieczny serwer nazw

DNS złej jakości może znacząco spowolnić dostęp do usług internetowych. Dobrym pomysłem jest uruchomienie własnego serwera DNS, który będzie obsługiwał użytkowników naszej sieci lokalnej.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej