Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Wrzesień 2019 »

Algorytmy w procesie podejmowania decyzji urzędowych

Sztuczna inteligencja to już nie tylko temat pojawiający się w powieściach i filmach science fiction. To namacalny element rewolucji technologicznej, który wywiera wpływ nie tylko na sektor prywatny, ale coraz częściej na instytucje publiczne i relacje władza–obywatel.

więcej

 
IT Administracji - Wrzesień 2019

Partycypacja w wersji online

Platformy konsultacji społecznych porządkują i upowszechniają wiedzę na temat różnych form dialogu, pozwalają samorządom poznać opinie mieszkańców i diagnozować ich potrzeby. To skuteczny sposób na wzmacnianie partycypacji społecznej.

więcej

 

Problemy z doręczeniami między podmiotami

Podmioty publiczne, doręczając pisma w postaci elektronicznej, wykorzystują tryb doręczenia do osób fizycznych i tryb przedłożenia w relacji do podmiotów publicznych. Okazuje się jednak, iż wykorzystanie tego trybu może zostać uznane za niewłaściwe.

więcej

 
IT Administracji - Wrzesień 2019

Backup maszyn wirtualnych

Ścisła integracja oprogramowania backupu ze środowiskiem wirtualizacji gwarantuje skuteczną ochronę przed utratą informacji. Uzyskujemy pełną integralność zabezpieczanych danych na poziomie aplikacji przy minimalnym wpływie na wydajność maszyn wirtualnych.

więcej

 
IT Administracji - Wrzesień 2019

Szybki kawałek krzemu

Procesor (CPU) to jeden z najważniejszych podzespołów każdego komputera. Ten niewielki element zarządza pracą całej maszyny i to głównie od niego zależy wydajność stacji roboczej czy laptopa. Zakup procesora trzeba dobrze przemyśleć.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej