12. Mazowiecki Konwent Informatyków
16-17 maja 2024 r. – Ołtarzew k. Warszawy
Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego
7 lutego 2024 r. został opublikowany w Dzienniku Ustaw tekst jednolity ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej. System informacji oświatowej (SIO) to centralny zbiór danych prowadzony przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, w którym są gromadzone i przetwarzane informacje dotyczące publicznych i niepublicznych przedszkoli, szkół i placówek oraz…
Nowe rozporządzenie Unii Europejskiej zapewni użytkownikom dostęp do danych generowanych przez urządzenia skomunikowane, a organom sektora publicznego – do zasobów sektora prywatnego. Zmienią się też obowiązki dostawców usług chmurowych.
Polska zajęła 1. miejsce w rankingu cyberbezpieczeństwa NCSI (National Cyber Security Index). Z wynikiem 90,83 pkt wyprzedziliśmy Australię (87,50 pkt) i Estonię (85,83 pkt). W zeszłym roku ranking dwukrotnie uaktualniano – Polska notowana była na miejscach 10. i 11. Warto wspomnieć, że kluczową rolę w systemie cyberbezpieczeństwa Polski odgrywają trzy CSIRT-y: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (CSIRT…
Zapewnienie cyberbezpieczeństwa to jedno z głównych wyzwań dla firm i instytucji. Działanie to ma nie tylko gwarantować ciągłość funkcjonowania organizacji, lecz także umożliwiać wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w odpowiednio chronionym środowisku.
W roku wyborczym wzrasta liczba cyberataków na instytucje samorządowe. Rządowe dofinansowanie pozwala kompleksowo wzmocnić ochronę wewnętrznych sieci jst, co jest istotne także w kontekście dyrektywy NIS 2.
Pracownicy administracji publicznej codziennie stawiają czoła różnym wyzwaniom związanym przede wszystkim z przetwarzaniem dokumentów. Aby usprawnić te procesy, warto korzystać z funkcjonalnych narzędzi, takich jak FineReader PDF.