Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

OpenOffice.org kontra Microsoft Office 2007

PROGRAMY BIUROWE | Jeszcze kilka lat temu termin „pakiet biurowy” był synonimem Microsoft Office. Dzisiaj potentat rynku doczekał się groźnego rywala, i to nie ze strony produktów komercyjnych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak radzi sobie darmowy pakiet OpenOffice w bezpośredniej konfrontacji z pakietem Microsoft Office 2007.

więcej

 

Normy monitorów LCD

CERTYFIKATY | Na obudowach wyświetlaczy LCD znajdują się zwykle symbole norm spełnianych przez te produkty. Jak bardzo certyfikaty są istotne i czego należy oczekiwać od monitorów oznaczonych normami?

więcej

 
IT Administracji - Luty 2008

Pułapki formatów informatycznych

INFORMATYZACJA | Wydawałoby się, że skoro istnieje rozporządzenie w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, opisujące, jakie formaty danych można stosować w administracji, kwestia ta nie będzie już budzić wątpliwości. Tymczasem okazuje się, że obecne przepisy mogą być źródłem problemów, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę.

więcej

 

Ochrona danych osobowych a system informatyczny

PRZETWARZANIE INFORMACJI | Tworząc dokumentację przetwarzania danych osobowych, urzędnicy powinni pamiętać, że systemem informatycznym są nie tylko komputery połączone w sieci, ale także pojedyncze stacje robocze poza nią, a nawet komputery przenośne. Planując politykę bezpieczeństwa i instrukcję zarządzania systemem informatycznym, nie wolno również zapominać o pendrive’ach, płytach CD i innych informatycznych nośnikach danych używanych w urzędzie.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej